O nas

Studenckie Koło Naukowe Biznesu przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie to jedna z najbardziej elitarnych i wyróżniających się organizacji studenckich działających w najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce.

Koło powstało w 2012 roku z inicjatywy osób wywodzących się ze środowiska laureatów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiady Przedsiębiorczości. Również obecnie wielu członków może pochwalić się sukcesami w tych olimpiadach, choć organizacja zdecydowanie jest już bardziej zdywersyfikowane niż na początku swojej działalności.

W zgranym zespole ok. 50 osób SKN Biznesu realizuje jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych projektów w SGH. Prowadzi również szeroką działalność poza Uczelnią. Członkowie cechują się ponadprzeciętną kreatywnością oraz zapałem do pracy, co udowadniają każdego dnia podczas pracy w Kole, a co widać również po gronie alumnów – właścicieli firm i startupów, czy wysoko postawionych pracownikach korporacyjnych.

Projekty SKN Biznesu mają największą rozpiętość tematyczną projektów spośród wszystkich Kół Naukowych w SGH. Od największego w Polsce organizowanego przez studentów konkursu dla licealistów – High School Business Challenge, przez niezwykle rozpoznawalny festiwal startupowy – Let’s Start Up, aż po konferencję o styku medycyny i biznesu – MedBiz Days. A to tylko niektóre z realizowanych przez Koło przedsięwzięć. Szczegółowe opisy poszczególnych projektów można znaleźć w zakładce Projekty.

Koło raz do roku w październiku przeprowadza rekrutację, gdzie spośród ok. 400 zgłoszeń przyjmuje najlepsze 10% kandydatów. Rekrutacja składa się z 3 etapów: formularza internetowego, rozmowy rekrutacyjnej i assessment center.